• Polski
  • Allgemeine Informationen
  • General information
Strona główna arrow e-turystyka arrow ŚLUBOWANIE UCZNIÓW I KLAS
Reklamuj Czaplinek
Pomorski Krajobraz Rzeczny
REJESTR DZIAŁALNOŚCI REGULOWANEJ
SPRAWDZONE OBIEKTY NA WEEKEND CZY URLOP
CZAPLINECKIE MORSY
EDEN
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW I KLAS PDF  | Drukuj |  Email
Autor: Teresa Młodzik   
15.10.2010.
W środę, 13 października 2010 uczniowie klas pierwszych  Szkoły Podstawowej w Czaplinku mieli swoje wielkie święto – w tym dniu złożyli ślubowanie i uroczyście zostali pasowani na uczniów.
Ten dzień był dla nich wyjątkowy i pełen niespodzianek. Na początek, obejrzeli  program artystyczny  przygotowany przez  koleżanki i kolegów z klas II i III. Kolorowe stroje, wesołe piosenki i rytmiczne tańce sprawiły, że na sali zapanowała miła atmosfera.    Następnie gospodarze klas zgłosili Dyrektorowi Szkoły gotowość pierwszaków do ślubowania. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, z dwoma palcami podniesionymi do góry z wielkim przejęciem uczniowie złożyli ślubowanie.  
W dalszym ciągu uroczystości  dyrektor szkoły, pan Aleksander Fudała i wicedyrektorzy panie Grażyna Juszczyk - Kucza i Izabela Małkowska każdego, uroczyście „Berłem Dyrektora” -  specjalnym ołówkiem - pasowali na ucznia. Tym samym uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do braci uczniowskiej szkoły. Starsi szkolni koledzy i koleżanki na ręce wychowawców klas przekazali swoim młodszym kolegom i koleżankom upominki w postaci owoców.
Na zakończenie oficjalnej części uroczystości głos zabrali: dyrektor szkoły Aleksander Fudała,  z-ca dyrektora Grażyna Kucza, Burmistrza Miasta Barbara Michalczik, która uczniom klas pierwszych wręczyła  prezenty – niespodzianki. W stołówce szkolnej na pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna niespodzianka – niespodzianka przygotowana przez   Rodziców.  Na pięknie udekorowanych stołach na każdą klasę czekał duży tort ze świeczką.   Na prośbę pani dyrektor Grażyny Kuczy  dzieci zamknęły oczy i z  wielkim  przejęciem, każde myślało o swoim ważnym szkolnym marzeniu. Po chwili skupienia  wszyscy razem zdmuchnęli zapaloną świeczkę na klasowym torcie.
 Życzymy Pierwszakom spełnienia marzeń, a ich Rodzicom radości ze swoich pociech.
 
 
Zmieniony ( 03.11.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »